Pomysły na wielkanocne, jasne zdjęcia

Już za parę dni Święta Wielkanocne, a razem z nimi okazja do zrobienia pięknych zdjęć 🙂

Mam dla Ciebie kilka inspiracji. Zdjęcia były robione tuż przy oknie.

Na pierwszy rzut idzie różowa stylizacja. Wykorzystałam różowy karton (z bloku technicznego), różowy karton z brokatem (dział papierniczy w markecie), ściereczkę w kratkę, malutkie ozdobne jajka też z marketu z działu papierniczego, różowy talerzyk, złota łyżeczka i skórzane podkładki (te wszystkie rzeczy z Homla) oraz gałązka forsycji (własna hodowla 🙂

Tła ułożyłam symetrycznie, talerzyk między dwoma tłami, ale tak, żeby wchodził też na inne tło. Zdjęcie zrobiłam z góry czyli tak zwane flat lay – wszystko leży płasko z góry. Takie zdjęcia można oświetlić również z góry, wtedy nie będziemy mieć mocnych cieni, a można tak jak ja wykorzystać światło naturalne boczne i dzięki temu uzyskać ładne cienie – obserwuj światło i przekręcaj swoją kompozycję, aby światło, a przede wszystkim cień były takie, jak Ty chcesz. Łyżeczkę położyłam prostopadle do tła, aby razem z tymi zmieniającymi się tłami tworzyła linie. Malutkie jajeczka w pudełku położyłam lekko po skosie i plus minus równo z forsycją, aby przełamać te linie. Mój temat zdjęcia czyli jajko są w środku kadru.

Kadr jest spójny, bo nie ma tu przesytu kolorów, jest jeden główny, dominujący kolor – różowy i dwa dla przełamania – niebieski i żółty. Oczywiście w różnych odcieniach.

Druga inspiracja to bardzo prosty, minimalny kadr. Jedno ozdobione jajko – jedno zdjęcie lekko tyłem, a drugie bokiem do światła z okna. Jako tło posłużył mi biały papier. Na filmie zobaczysz dodatkowo jak można rozjaśnić zwykłą białą kartką ciemniejsze partie, albo dodać delikatnej poświaty w innym kolorze (tu akurat różowy).

I nie ważne czy robisz aparatem czy telefonem.

Wszystkie zdjęcia tu zrobiłam telefonem. Aparatem kilka kadrów, żeby pokazać Ci, że można to zrobić też na dużej przysłonie (tu dla porównania 1.8 i 5.6), bo często widzę rozmowy, że słabym obiektywem się czegoś nie da. No dużo się da i na pewno da się zrobić takie zdjęcie i to jeszcze z rozmyciem. Tylko rób to pod kątem czyli nie z góry, ale tak około 45 stopni i wtedy reszta jajek będzie tworzyć tło.

Trzecia inspiracja w dwóch wersjach – ze słońcem bezpośrednio padającym przez okno i bez niego. Oba ze światłem z boku, który dawał fajny cień.

Tu postawiłam na kremowy, beżowy i róż. Wykorzystałam cienie, zasłaniałam roletę, aby było różne oświetlenie, bawiłam się cieniami, robiłam z nich ramę, ale dodawałam cień z trawy.

Do obróbki wykorzystałam wiosenne presety.Takie idealne do świątecznych, jasnych stylizacji.

Presetów jest 5 i wyglądają tak:

Jeżeli chcesz je wypróbować to wrzuciłam je do sklepiku i kosztują tylko 37zł. Do presetów jest oczywiście dołączona instrukcja jak ich używać. A uczestniczki treningu fotografii smartfonem dostały dziś te presety w prezencie, więc możesz też kupić trening i dzięki temu poznać tajniki fotografii telefonem i raz na jakiś czas dostawać ode mnie takie niespodzianki 🙂

A tu możesz zobaczyć jak tworzę stylizacje:

Dodaj komentarz

Powrót na górę